ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ ΠΑΛΗΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΥΡΝΑΒΙΤΗ ΕΜΜ. ΧΑΣΑΜΠΑΛΙΩΤΗ

Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 110 κιλών Ελευθέρας Πάλης κατέκτησε σήμερα στα Τρίκαλα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Παίδων – Κορασίδων ο Τυρναβίτης αθλητής Α.Σ. Αχιλλέας Εμμανουήλ Χασαμπαλιώτης συνεχίζοντας σε υψηλό επίπεδο την παρουσία του σε μεγάλους αγώνες.

Αυτό το Σαββατοκύριακο διεξήχθη στα Τρίκαλα το πολύ ενδιαφέρον πανελλήνιο πρωτάθλημα Πάλης Παίδων – Κορασίδων αφού σε αυτό δήλωσαν συμμετοχή 350 αθλητές και αθλήτριες από όλη τη χώρα οι οποίοι αγωνίστηκαν στην ελευθέρα, την ελληνορωμαϊκή και τη γυναικεία Πάλη.

Οπως ήταν αναμενόμενο ο ανταγωνισμός ήταν ιδιαίτερα υψηλός αποδεικνύοντας ότι η δουλειά που γίνεται στα σωματεία και κατ’ επέκταση στα ομοσπονδιακά κλιμάκια είναι σπουδαία.