ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΒΑΘΜΟ ΠΗΡΕ Ο ΤΥΡΝΑΒΟΣ ΣΤΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ

«Τσίμπησε» βαθμό ο Τύρναβος στη μάχη της παραμονής, ενώ στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΛ ο Οικονόμος Τσαριτσάνης συνέχισε με νίκη και εκμεταλλεύτηκε το στραβοπάτημα του Ηρακλή Λάρισας (ισοπαλία με το Συκούριο) για να βρεθεί μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις βαθμούς μοιράστηκαν Σμόλικας και Φαλανιακός στο τοπικό ντέρμπι, ενώ τη νίκη πανηγύρισε ο Δαμασιακός επί του Βλαχογιαννίου.

Τέλος δεν τα κατάφερε το Αργυροπούλι που ηττήθηκε στην έδρα του από το Δωτιέα Αγιάς με 0-2.

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥ ΤΥΡΝΑΒΟΥ

Ενα πολύ καλό παιχνίδι διεξήχθη σήμερα στη Γιάννουλη ανάμεσα στην τοπική Δήμητρα και στην ομάδα του Τυρνάβου η λήξη του οποίου βρήκε τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Οι παίκτες του Νίκου Αλεξούλη μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι και είχαν κάποιες καλές ευκαιρίες για προηγηθούν. Ομως αυτό που δεν κατάφεραν οι παίκτες του Τυρνάβου το κατάφερε η Δήμητρα Γιάννουλης που κατάφερε να προηγηθεί στο παιχνίδι και να διατηρήσει το προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Τύρναβος μπήκε και πάλι δυναμικά και αυτή τη φορά στο 49′ με Τζόλα κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα.

Σε όλο το δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο αν και οι κυανέρυθροι είχαν την ευκαιρία να σημειώσουν ένα ακόμη τέρμα χωρίς όμως να είναι εύστοχοι στην τελική προσπάθεια.

Τύρναβος (Νίκος Αλεξούλης): Γραβάνης, Λιάκος, Γαλάνης, Μπάκος, Μαυροδήμος, Τζόλας, Γκαντρής, Καλέσης, Γανός, Ντονούδης (46′ Τσούτσας), Καραλής (87′ Τσατσελάρι Ρ.).